Що таке Молодіжний осередок і з чим його їсти?

Вступивши до університету в Києві і розпочавши навчання, я раптово відкрила для себе всю велич і безмежність цього міста і в той же час свою безпомічність і розгубленість у ньому. Плутаючи потрібні маршрутки, штовхаючись у заповненому транспорті, зустрічаючи незнайомі обличчя на вулиці, я все згадувала рідне Закарпаття, близьких та друзів – свою маленьку батьківщину, де я виросла і сформувалася як людина. Пройшло чимало часу, перш ніж я змогла пристосуватися до столичного темпу, перестала звертати увагу на його байдужість та витворила власний маленький всесвіт усередині великого міста.

 

На щастя, сьогодні молоді закарпатці, які приїжджають до Києва на навчання, у пошуках роботи чи в інших справах, мають чудову можливість уникнути тих емоцій та розчарувань, з якими зустрілася п’ять років тому я. Адже ось уже два роки у столиці існує Молодіжний осередок «Товариства закарпатців у м. Києві», члени якого готові підтримати та допомогти кожному вихідцю з рідного краю.

Ви запитаєте, що це таке? Дам лаконічну відповідь.

Молодіжний осередок «Товариства закарпатців у м. Києві» – це громадська аполітична організація, яка об’єднує вихідців із Закарпаття, які приїхали до Києва на навчання, працевлаштування, постійне місце проживання тощо.

Членами товариства є особи, різні за віком, інтересами, суспільно-політичними поглядами та діяльністю. Але всіх їх об’єднує любов до рідного краю, слова та культури. Окрім того, діяльність осередку, за словами голови Євгена Шиндри, ставить за мету «задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих, виховних, національно-культурних та інших інтересів наших земляків».

Задля досягнення якнайкращих результатів роботу осередку налагоджено у трьох основних напрямках: «Соціальний захист», «Робота для Товариства» та «Розвиток особистості». Кожний з них реалізовує проекти, спрямовані на соціальний захист молодих закарпатців, які навчаються або працюють у Києві, на підвищення їх професійного рівня, а також сприяють їхній адаптації у столиці.

Окрім виконання заздалегідь визначених завдань, відкритість організації дає можливість кожному охочому (члену осередку) виступити з ініціативою щодо втілення в життя того чи іншого заходу або проекту.

Саме час познайомитися з окремими постатями, без активної роботи та сприяння яких діяльність осередку була б неможлива. Ось уже два роки посаду голови Молодіжного осередку посідає виходець із Сваляви Євген Шиндра. Його найближчими помічниками та кураторами з трьох напрямів роботи є Іван Магей («Робота для Товариства»), Володимир Марцінів («Розвиток особистості») та Мирослава Скрипинець («Соціальний захист»). Окрім того, найближчим часом планується створення спеціальних комітетів, до роботи яких зможе долучитися кожний охочий.

Хто може стати членом осередку? Як стверджує Євген Шиндра, «Молодіжний осередок запрошує до своїх лав людей незалежно від статі, релігійної чи партійної приналежності, які об’єднані щирою любов’ю до Закарпатського краю. Товариство гуртує не лише вихідців із Закарпаття, а всіх тих, хто визнає себе закарпатцям за походженням чи в душі».

Тобто осередок відкритий для всіх тих, хто любить закарпатську землю, її традиції, поважає історію та культуру.

Стати членом об’єднання дуже просто. Варто тільки прийти на зібрання, яке зазвичай проводиться в останню суботу місяця, заповнити анкету, познайомитися з іншими членами та виявити справжнє бажання підтримувати зв’язок, дружбу, брати участь у заходах, які проводяться осередком.

Про важливість та користь існування Молодіжного осередку дуже влучно висловився один з його членів Євген Субота: «Коли я вперше приїхав до Києва, то відчував себе самотнім у такому великому місті. Зараз же ті, хто приїжджає до столиці, мають чудову можливість звернутися до осередку за допомогою, порадою. Як на мене, то це дуже важливо знати, що ти не один у місті, що поряд є ще хтось «свій», такий рідний тобі за походженням, культурою, світоглядом, до кого ти можеш звернутися за порадою, допомогою чи підказкою».

 

Ми чекаємо на кожного, хто у великій і безмежній столиці прагне віднайти шматочок рідного Закарпаття!

Щире слово, добру пораду та просто дружню атмосферу гарантуємо.

 

З найкращими побажаннями та сонячним привітом Мар’яна Добоні

 

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за телефоном у Києві 332-36-34 або шукайте групу «Закарпатські кияни» на сайті соціальної мережі “Вконтакте”

Для вступу до Молодіжного осередку завантажити Заяву-Анкету можна: ТУТ

Чекаємо!

Поділись з друзями:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *